• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Nepal-Gezi-Rehberi-Nepal-Travel-Guide/154864251283950?fref=ts
NEPAL & TİBET
NEPAL'DE EVLENDİK
HİMALAYALAR'DA YÜRÜYÜŞ


NEPAL HOLİ FESTİVALİ
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam44
Toplam Ziyaret20773

FESTİVALLER & FİLMLER

TİBET MÜZİĞİ

Tibet müziği, Tibet, Bhutan, Nepal ve Tibet ve Hindistan'ın komşu komşu eyaletlerini de kapsayan trans-Himalaya bölgesinin kültürel geleneğini Budizm kültürünü yansıtır. Şarkıları Tibet ya da Sanskrit dilinde söylenir. Bakalım Tibet müziklerini ve video kliplerini izlerken bir şeyler size tanıdık gelecek mi...

1995 yılında İngiliz elektronik müzik grubu Banco de Gaia Tibet şarkılarından örnekler içeren "Last Train to Lhasa" adlı albümlerini yayınladılar.

TİBET FESTİVALLERİ

Tibet'te yıl boyunca Losar Tibet Yeniyıl Festivali, Monlam Festivali gibi, Buda'yı anmak amacıyla, pek çok Tibetlilerin katıldığı, dans, spor, piknik etkinlikleri ve çeşitli festivaller düzenlenir.

TİBET FİLMLERİ

Son yıllarda Tibet hakkında çoğu Hollywood yapımı olan pek çok film yapılmıştır. Brad Pitt'in başrolünü oynadığı "Tibet'te Yedi Yıl" (Seven Years in Tibet), 14. Dalai Lama'nın hayat hikayesini anlatan "Kundun" gibi... Tabii ki bu filmler Tibet üzerinde hak iddia eden Çin'de yasaklandı. Ve tabii ki Samsara, The Cup ve 1999 Amerikan-Fransız yapımı, Tibetli oyuncu kadrosu ile Tibet ve Nepal'de çekilen Himalaya... 2005 yılında kıdemli belgesel film yapımcısı Tibetli Tenzing Sonam ve ortağı Ritu Sarin, Tibet'in çağdaş sorunlarına dikkat çeken "Dreaming Lhasa" adlı filmi yaptılar.

2006 yılında Sherwood Hu, Shakespeare'in Hamlet oyununun bir uyarlaması olan, konusu antik çağlarda Tibet'te geçen, tüm oyuncu kadrosu Tibetli olan "Prince of the Himalayas" adlı filmini yaptı.

NEPAL TOP 25

NEPAL, TİBET, BHUTAN GEZİ YAZILARIMIZ


Nepal gezilerimiz
 
PRONTOTOUR AC Seyahat Acentesi işbirliği ile gerçekleştirilmektedir.

NEPAL GEZİ REHBERİ
NEPAL'DE HAVA
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.74296.7699
Euro7.56247.5927
Site Haritası