• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Nepal-Gezi-Rehberi-Nepal-Travel-Guide/154864251283950?fref=ts
NEPAL & TİBET
NEPAL'DE EVLENDİK
HİMALAYALAR'DA YÜRÜYÜŞ


NEPAL HOLİ FESTİVALİ
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam45
Toplam Ziyaret20774

MEDİTASYON


Meditasyon düşüncesiz farkındalık konumudur. O konumdayken dikkatinizi geçmişe ya da geleceğe, yani gerçekten uzağa götürecek hiçbir düşünce yoktur. Kişi düşünmediğinde dikkati sadece şu anı deneyimler. Şu an tek gerçektir çünkü orada ne bitmiş olan geçmiş vardır ne de gelecek. Fakat meditasyon uyku ya da trans konumu değildir çünkü meditasyonda kişi kendi yaşadığı deneyimlerin tamamen farkındadır ve o saf farkındalık konumunda, kişi içindeki sonsuz huzur, neşe ve sevgi kaynağı olan ruhunu hissetmeye başlar. Meditasyon konumunda kişinin dikkati sürekli yedinci çakranın -Sahasrara'nın yer aldığı başın üstündedir. Yoga burada gerçekleşir. Yani kişinin Kundalinisinin her yanı saran Kosmos'un gücüyle birleşmesi. Bu da başın üstünde serin bir esinti olarak hissedilebilir. Hafiflik ve barış konumunu hissetmeye başladığınızda sadece gözlerinizi kapatın ve düşüncelerinizi seyredin. Düşüncelerinizi kontrol etmeye ya da onları durdurmaya çalışmayın. Kundalininiz yükseldiğinde ve alnınızın hizasındaki altıncı çakradan geçtiğinde düşünceleriniz kendiliğinden duracak ve siz kolayca düşüncesiz farkındalık konumuna, yani meditasyon konumuna gireceksiniz. Fakat bu sadece Kundalininiz uyandıktan, yani aydınlanmanızı aldıktan sonra mümkün olur.

MEDİTASYONUN YARARLARI

Düzenli olarak meditasyon yapmanın birçok yolu vardır. Genelde meditasyonun faydası kişiden kişiye değişmektedir. Ancak genel bazı faydalarından söz edebiliriz.

Düzenli olarak meditasyon yapan insanlar stresten korunurlar. Daha sakin ve daha huzurlu olurlar.

Meditasyon ruhsal gücü arttırır.

Yeteneklerimizi daha verimli kullanmamızı sağlar.

Düzenli meditasyon kişinin farkındalığını arttırır, kafasındaki sorulara zorlanmadan cevap bulmasını sağlar.

Meditasyon ile kendi iç dünyası ile bağlantı kuran insan, kendini tanır ve sorunların kaynağını kendi iç dünyasında bularak çözümler.

Meditasyon çok dinlendirici bir disiplindir. 20 dakika tam “alfa” pozisyonunda kalmanın 4 saatlik uykuya eşdeğerde dinlenme sağlanabilir.

Meditasyon kişinin hayat amacını, yolunu ve karşısına çıkan sorunların anlamlarını keşfetmesini sağlar.

Meditasyon kin, nefret, öfke gibi zararlı duygulardan kurtulmaya yardım eder.

Meditasyon bir çok amaç için yapılabilir. Etkili imgelemelerle yapılan meditasyonlar kişinin maddi dünyada da amaçlarına daha rahat ulaşmasını sağlar.

Meditasyonun bir çok faydası vardır. Bunların hepsini sıralamak zordur ancak yaşamımızda genel olarak bir uyum ve denge getirmesi belki de en önemli faydalarından biridir.

 

NEPAL TOP 25

NEPAL, TİBET, BHUTAN GEZİ YAZILARIMIZ


Nepal gezilerimiz
 
PRONTOTOUR AC Seyahat Acentesi işbirliği ile gerçekleştirilmektedir.

NEPAL GEZİ REHBERİ
NEPAL'DE HAVA
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.74296.7699
Euro7.56247.5927
Site Haritası