• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Nepal-Gezi-Rehberi-Nepal-Travel-Guide/154864251283950?fref=ts
NEPAL & TİBET
NEPAL'DE EVLENDİK
HİMALAYALAR'DA YÜRÜYÜŞ


NEPAL HOLİ FESTİVALİ
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam39
Toplam Ziyaret20817

DAĞCILIK & KAYA TIRMANIŞI

DAĞCILIK

Dağcılık, Nepal’deki bir başka gözde aktivitedir. Nepal’deki dağlar, maceracılar için Nepal kapılarını 1950’lerde açtığından beri karşı konulmaz sınır taşları olmuştur. Dağcılık dünyanın en yüksek zirvesine tırmanmaktan daha alçak zirvelere tırmanışa doğru sınıflandırılabilir. Her ne kadar Himalaya standartlarına göre 33 “yürüyüş zirvesi” ufak zirveler olarak görülse de, bu zirvelerde kar ve buz tırmanışı olduğu göz önüne alındığına, teknik olarak biraz zorlayıcıdır. Dağcılık grupları, tırmanış için Kültür Bakanlığının, Turizm ve Sivil Havacılık Bölümünden izin alabilirler. Daha ayrıntılı bilgi için www.tourism.gov.np adresine girebilirsiniz.

Tırmanış gereçlerini yanınızda getirebileceğiniz gibi Katmandu’dan satın alabilir veya kiralayabilirsiniz. Birçok dağcılık ve trekking kulüpleri de ekipman, yiyecek, ulaşım, rehberlik, taşıyıcı hizmetleri ve sigortayı içeren paketler sunuyor. Bizim önerimiz bu konuda uzmanlaşmış ve yeterli donanıma sahip acentalardan bu hizmeti almanız. Dağcıların, akut dağ hastalığı ve yeni iklim koşullarına adaptasyon problemleri konusunda bilgi sahibi olmaları çok önemlidir. Bu hastalığın en belirgin semptomları; baş ağrısı, iştahsızlık ve uykusuzluktur. Daha alçak irtifalara hızlı bir iniş bu etkilerin geçişi için en iyi yöntemdir.

KAYA TIRMANIŞI

Macerayı sevenler için bir başka etkinlik de kaya tırmanışıdır. Kaya tırmanışı yapılacak alanların birçoğu Katmandu vadisinin kuzey bölgesinde olan Nagrju ormanının akınlarında ve Shivarpuri Havzası ve Vahşi yaşamı koruma alanına yakın bölgede bulunmaktadır. Çünkü biri milli park biri de koruma alanı olması nedeniyle, bu bölgelerde yapılacak tırmanış programı doğa gezisi, kuş özlemi ve birçok değişik aktiviteyle zenginleştirilebilir. Nagarjun, Katmandu’ya 3 km mesafededir ve Yeni Otogarın yanındaki Balaju’dan buraya ulaşım sağlanabilir. Shivapuri’ya Katmandu’dan 9 km mesafedeki Budhanilkantha’dan ulaşım sağlanabilir.

NEPAL TOP 25

NEPAL, TİBET, BHUTAN GEZİ YAZILARIMIZ


Nepal gezilerimiz
 
PRONTOTOUR AC Seyahat Acentesi işbirliği ile gerçekleştirilmektedir.

NEPAL GEZİ REHBERİ
NEPAL'DE HAVA
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.75266.7796
Euro7.65917.6897
Site Haritası