• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Nepal-Gezi-Rehberi-Nepal-Travel-Guide/154864251283950?fref=ts
NEPAL & TİBET
NEPAL'DE EVLENDİK
HİMALAYALAR'DA YÜRÜYÜŞ


NEPAL HOLİ FESTİVALİ
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam44
Toplam Ziyaret20773

ALIŞVERİŞ


 

Nepal etnik alışveriş için bir deryadır. Katmandu sokakları beyin sulandırmaya yönelik renk cümbüşü mallar satan dükkânlarla dolu. Thamel’deki New Road’da çok uygun fiyatlara elektronik eşya bulabilirsiniz. Tibet Pazarı, göçebe Tibetlilerin getirdiği süslü çok hoş örtüler, kumaşlar,dua bayrakları ve tütsülerle dolu. Katmandu’nun envai çeşit garip görünüşlü müzik aleti alabileceğiniz dükkânları ve Singing Bowl gibi (Om sesi çıkaran metal çanaklar) etnik aksesuarlar bulabileceğiniz dükkânlarını keşfetmek için dar sokaklarda bilinçli olarak kaybolmanız gerekiyor.

Trekking yapmaya hazırlanan turistlere her türlü amatör yürüyüş ve dağcılık malzemesi sunan dükkânlar çoğunlukta. Ancak size eksi 20 dereceye dayanıklı diye satılan uyku tulumu içinde daha eksi beş derecede donmaya başlayınca, bu malların neden ucuz olduğunu anlıyorsunuz. Katmandu’da Thamel bölgesinde çok hoş kitapçılar ve cd dükkanları var.

Bhaktapura tarihi şehri, özellikle tahta oymacılığıyla ünlü. Bunun yanında sıkıştırılmış kâğıttan maskeler, Nepal kuklaları ve yerel seramik çeşitlerini, çoğunun üretildiği yer olan Bhaktapura’daki atölyelerden almakta fayda var. Patan ise bronz heykeller ve diğer metal süs eşyalarının çeşitlerini bulabileceğiniz küçük şehir.

Nepal, ahşap el işlemeleri ve ahşap oyma sanatında son derece gelişmiştir. Biblolar ve küçük süslerin yanı sıra ev kapılar, çıkma balkonlar, pencere pervazları ve pencere kafeslerindeki ahşap oymalar inanılmaz güzelliktedir.

NEPAL TOP 25

NEPAL, TİBET, BHUTAN GEZİ YAZILARIMIZ


Nepal gezilerimiz
 
PRONTOTOUR AC Seyahat Acentesi işbirliği ile gerçekleştirilmektedir.

NEPAL GEZİ REHBERİ
NEPAL'DE HAVA
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.74296.7699
Euro7.56247.5927
Site Haritası