• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Nepal-Gezi-Rehberi-Nepal-Travel-Guide/154864251283950?fref=ts
NEPAL & TİBET
NEPAL'DE EVLENDİK
HİMALAYALAR'DA YÜRÜYÜŞ


NEPAL HOLİ FESTİVALİ
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam45
Toplam Ziyaret20774

DHULIKHEL

Deniz seviyesinden 140 metre yükseklikte kurulmuş olan küçük bir şehirdir. Bu civarda yaşayan Newar topluluğunun sanatsal yetenekleri ile ortaya koydukları kent düzeni Dhulikhel’i cazip hale getirmiştir.

Bir zamanlar Tibet’e giden eski ticaret yolunun önemli bir bağlantı noktası olan bu şehrin gizemli geçmişe tanıklık etmek için; sevimli binaları ve cadde boyunca uzanan ağaç oymacılığının en güzel örnekleriyle bezenmiş dükkanları görmeniz yeterlidir.

Şehrin bir çok noktasından, alçak vadilerin ve Himalayaların bir çok değişik manzarası görülebilmektedir. Gün batımı seyirlerinde güzel manzaralar verir.

Dhulikhel’de popüler olarak dağ bisikleti ve doğa yürüyüşleri yapılmaktadır. Gece konaklamaları için olukça fazla modern tesisler yapılmıştır. Katmandu’dan yerel otobüsle yada araç kiralayarak buraya ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Dhulikhel ‘den kısa bir yürüyüş  yapmak isteyenler için Timal Narayan bu duraktaki en iyi noktalardan biridir. Bu  yürüyüş esnasında Taman insanlarının yaşadığı köyü de görme şansına sahip  olursunuz. Bu yürüyüş de ayrıca Sunkoshi nehri ve Himalayarın güzel  manzaralarını görme şansına sahipsiniz.

NEPAL TOP 25

NEPAL, TİBET, BHUTAN GEZİ YAZILARIMIZ


Nepal gezilerimiz
 
PRONTOTOUR AC Seyahat Acentesi işbirliği ile gerçekleştirilmektedir.

NEPAL GEZİ REHBERİ
NEPAL'DE HAVA
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.74296.7699
Euro7.56247.5927
Site Haritası