• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Nepal-Gezi-Rehberi-Nepal-Travel-Guide/154864251283950?fref=ts
NEPAL & TİBET
NEPAL'DE EVLENDİK
HİMALAYALAR'DA YÜRÜYÜŞ


NEPAL HOLİ FESTİVALİ
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam44
Toplam Ziyaret20773

BARDIA MİLLİ PARKI
BARDIA GEZİ REHBERİ

1988'de ulusal park olarak ilan edilen Bardia Milli Parkı, Terrai Bölgesi'nde Butwal ile Mahendranagar arasında yer alan 968 km²lik bir alana yayılmış Nepal'in en büyük ve en az zarar görmüş milli parkıdır. Park, doğuda Karnali ve Babai nehirleri, kuzeyde Siwalik Tepeleri, güneyde Nepalgunj-Surkhet karayolu, batıda ise Geruwa Nehri ile çevrelenmiştir. Bardia Milli Parkı kendisine komşu ve 1437 km²lik Kaplan Koruma Bölgesi'ne sahip olan Banke Milli Parkı ile birlikte toplamda 2231 km² lik özel koruma alanına sahiptir.

Parkın yaklaşık %70'i ormanla kaplıdır ve 839 bitki çeşidinin yaşam alanıdır. Parkta 642 çeşit hayvan türü yaşamaktadır. 2008 verilerine göre parkta yaklaşık 100 Bengal kaplanı, 75 vahşi fil ve 22 tek boynuzlu gergedan varlığını sürdürmektedir. Parkta ayrıca gri langurlar (maymun), makak, leopar, misk kedisi, sırtlan, tembel ayı, sambar geyiği, bataklık geyiği ve timsah gibi hayvan türleri de yaşamaktadır. 125 çeşit balık türü ile oldukça hareketli nehirlere sahip olan parkta, şanslıysanız Geruwa Nehri'nde yapılan rafting sırasında Ganj yunuslarını gözlemleyebilirsiniz. 407 kuş türüne ev sahipliği yapan park kuş gözlemcileri için bir cennettir.

Park içinde fil üzerinde orman safarisi yapabilir, rehberli yürüyüş turlarına katılabilir, kaplumbağa, timsah ve fil yetiştirme çiftliklerini ziyaret edebilir ve Tharu Kültür Müzesi'ni gezebilirsiniz. Kuş merakı olanlar Parka 40 km uzaklıktaki Ghodaghodi Tal'a giderek, gün boyu gözlem yapabilirler. Bardia Milli Parkı, dünyada Bengal Kaplanı gözlemi yapılabilecek en iyi yerlerden birisi olmasıyla ün kazanmıştır. Yeterince şanslı iseniz bu muhteşem kaplanları görme imkanını yakalayabilirsiniz.
NEPAL TOP 25

NEPAL, TİBET, BHUTAN GEZİ YAZILARIMIZ


Nepal gezilerimiz
 
PRONTOTOUR AC Seyahat Acentesi işbirliği ile gerçekleştirilmektedir.

NEPAL GEZİ REHBERİ
NEPAL'DE HAVA
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.74296.7699
Euro7.56247.5927
Site Haritası