• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Nepal-Gezi-Rehberi-Nepal-Travel-Guide/154864251283950?fref=ts
NEPAL & TİBET
NEPAL'DE EVLENDİK
HİMALAYALAR'DA YÜRÜYÜŞ


NEPAL HOLİ FESTİVALİ
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret11337

DOĞU TİBET ROTASI

 Tibet'in doğu bölümü

Tibet’in doğusu, iklimi, coğrafyası, bitki örtüsüyle büyüleyici bir atmosfere sahiptir. Kendinizi bazen Bhutan’da bir köyde bazen de İsviçre Alpleri’ndeymiş gibi hissedebilirsiniz. Bölge coğrafyası subtropikal kısa bitkiler, Namche Barwa’nın (7756 m.) buzul zirveleri ve yüksek çayırlar arasında değişmektedir. Asya’nın en büyük akarsularından, Mekong, Salween ve Yangzi bu bölgeden doğar ve Tibet platosu boyunca ıssız vadiler boyunca ilerler.

Doğu Tibet’e gitmek için en uygun mevsim mart – nisan ve eylül-ekim ayları arasıdır. Kuzey ve güney rotalarının her ikisini de yapmak mümkündür.  Bu bölgeye gelmenin en ideal yolu gerekli izinleri acente kanalıyla aldıktan sonra Lhasa’dan Land Cruiser cip kiralayarak rehber eşliğinde hareket etmektir. Tek başına dolaşmak tavsiye edilen bir durum değildir. Yalnız turistlerin gerekli izinleri almadan otobüs bileti almaları bile mümkün olmamaktadır. Bu bölge için ortalama 3 hafta ayırmak gerekmektedir.

Bölgede gezilecek şehirler ve yerler arasında Kongpo Gyamda bölgesi ve tapınakları (Lamaling Manastırı), Draksum Tso’daki muhteşem göl ve peri masallarından çıkmış ada tapınağı, Nyingtri’den Pomi manzarası, turkuaz suları ile ünlü Rawok tso Gölü, mini Potala Sarayı Sok Tsanden Manastırı ve Chamdo şehri sayılabilir. 

NEPAL TOP 25

NEPAL, TİBET, BHUTAN GEZİ YAZILARIMIZ


Nepal gezilerimiz
 
PRONTOTOUR AC Seyahat Acentesi işbirliği ile gerçekleştirilmektedir.

NEPAL GEZİ REHBERİ
NEPAL'DE HAVA
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.90615.9298
Euro6.51286.5389
Site Haritası