• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Nepal-Gezi-Rehberi-Nepal-Travel-Guide/154864251283950?fref=ts
NEPAL & TİBET
NEPAL'DE EVLENDİK
HİMALAYALAR'DA YÜRÜYÜŞ


NEPAL HOLİ FESTİVALİ
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam44
Toplam Ziyaret20773

HAKKIMIZDA

DÜNYANIN ÇATISINDAN HEPİNİZE NAMASTE!!!
 
Melih Eriş'in 15 yıllık Nepal tecrübesinin ürünü olan nepalgezi web sitesi, Nepal ve Tibet'i gezmek isteyenler için yapılmış yazılı ve görsel bir Nepal Gezi Rehberi niteliğindedir. Şu an, "Dünyanın Çatısı Nepal" hakkında ilk ve en kapsamlı Türkçe yayın yapan web sitesini ziyaret etmektesiniz.
 
 Dünyanın birçok bölgesini adım adım gezen ikili, Nepal ve Tibet rotasının en ilginç taraflarını gezginlere duyurmak için yola çıktılar ve bir tuşla ulaşabileceğiniz yüzlerce bilgiyi bir araya getirdiler. 
 
Nepal, Tibet ve Bhutan rotasını az bütçeyle çok yer gezmek isteyenlere sunmak üzere, tecrübelerimizin yer aldığı bu web sayfasını hizmete sokarak, gezginler için bu coğrafyaya ilişkin güvenilir ve detaylı bir kaynak oluşturmayı hedefledik”.
 
Melih Eriş der ki:
"Nepal ile tanıştığım günden itibaren bedenimde, ruhumda ve zihnimde inanılmaz değişimler oldu. Sanki, önce içine alıp sarmalayan sonra da keşif için savuran bir kaynağa düşmüştüm. Nepal dilinde Him “kar”, Alaya “çatı”, Himalaya ise “Karlı Çatı” anlamına gelmektedir. Bu yapı insanın içindeki egzotik yapıyı keşfetmesine yarıyor sanki... Sonra da vazgeçilmez kılıyor. İşte Nepal de benim vazgeçilmezlerimden oldu ve ilham kaynağım haline geldi. Hindistan ve Tibet’i de dahil ettiğimde üçleme tam olmuştu. Beden, ruh ve zihin… 
 
Füsun Z. Uzunoğlu ve Melih Eriş Kasım 2010’da Nepal’in başkenti Katmandu’da evlendiler.
 
İkili, web sitesine ilaveten, Ağustos 2011’de ilk Türkçe Nepal Gezi Rehberi’ni de hazırlayarak, bu coğrafyaya gitmek isteyen gezginler için bir başucu kitabı hazırlamıştır. Kitap hazırlanırken en yeni bilgiler dikkate alınmıştır. Karşılaşılabilecek çeşitli belirsiz durumlar için kişisel ve yerel tecrübelere dayanarak siz gezginler için en uygun çözümler önerilmiştir.
 
Yola çıkmadan önce, Nepal tarihi, kültürü, coğrafyası, dini, gezilecek yerleri, gezginlere ipuçları gibi pek çok gerekli ve detaylı bilgiye web sitesinden ve Nepal Gezi Rehberi kitabından ulaşabilirsiniz.
 
Gezi esnasında kendi deneyimlerinizi ve karşılaştığınız değişimleri sitemize mail bırakarak bizimle paylaşırsanız, sitemizin ve kitabımızın güncellenmesine katkıda bulunmuş olursunuz.
 
Nepal’e gitmeye karar verdiğinizde www.nepalgezi.com web sayfamızı destekleyen Nepal Gezi Rehberi kitabımızdan da faydalanabilirsiniz.
 
Nepal yolculuğunuzda kendinize yol arkadaşı arıyorsanız, grubunuza birkaç kişi daha katmak istiyorsanız, bize mesaj gönderebilirsiniz.
 
Hepiniz Sevgiyle Kalın
Füsun Z.Uzunoğlu Eriş & Melih Eriş
NEPAL TOP 25

NEPAL, TİBET, BHUTAN GEZİ YAZILARIMIZ


Nepal gezilerimiz
 
PRONTOTOUR AC Seyahat Acentesi işbirliği ile gerçekleştirilmektedir.

NEPAL GEZİ REHBERİ
NEPAL'DE HAVA
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.74296.7699
Euro7.56247.5927
Site Haritası